Built for dependable harness mating and field service with optional standard or IP67-sealed structures.
| Pitch | 3.96mm |
| Circuits | 4 Circuits |
| Circuit Range | 2-4 Circuits |
| Waterproof | IP67 |
| Lock Type | Friction Lock |
| Current Rating | 3A |
| Voltage Rating | 300V AC |
| Seal Structure | 纭呰兌瀵嗗皝鍦? |
| Applicable Wire | AWG26-18 |
| Operating Temperature | -25掳C~+105掳C |
| Terminal Material | Copper Alloy, Tin Plating |